گروه علمی و آموزشی دکتر رحیمی - 2

آخرين ارسال هاي تالار گفتمان
 • نویسنده :
 • سه شنبه 23 تیر 1394 ساعت: 20:31
 • بازدید: 5940
 • برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه کنید...
 • نویسنده :
 • یکشنبه 07 تیر 1394 ساعت: 14:20
 • بازدید: 331
 • بیوشیمی به زبان ساده                       

  مولفین:

  داود ملک زاده

  بهزاد شکوئی

  بهناز شکوئی

              "بزودی"                        


   

  دسته بندی :
 • نویسنده :
 • سه شنبه 19 خرداد 1394 ساعت: 20:41
 • بازدید: 333
 •  

  بر اساس آخرین لیست منبع درسی نیمسال دوم 94-93 دانشگاه پیام نور، منبع درس فرهنگ و تمدن اسلامی کتاب (فرهنگ و تمدن اسلامی – تالیف فاطمه جان احمدی – از سری نشر معارف) می باشد و آزمون پایان ترم نیمسال دوم 94-93 بر اساس این منبع طراحی خواهد شد.

  بر اساس این گزارش منبع درس فرهنگ و تمدن اسلامی برای مقاطع کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی برای نیمسال اول 94-93 دانشگاه پیام نور برای گروه های علوم انسانی و علوم پایه طبق منبع ذکر شده می باشد.

  دسته بندی :
 • نویسنده :
 • یکشنبه 03 خرداد 1394 ساعت: 20:11
 • بازدید: 284
 • موفقیت وکسب مقام اول در مسابقات پاور لیفتینگ شهرستان سرعین توسط جناب آقای ایرانی را به ایشان وخانواده محترمشان صمیمانه تبریک عرض نموده و امیدواریم شاهد موفقیت های بیشتر ایشان در عرصه های مختلف باشیم

  مدیریت سایت دانشجویان زیست شناسی پیام نور اردبیل

  دسته بندی :
 • نویسنده :
 • سه شنبه 08 اردیبهشت 1394 ساعت: 20:57
 • بازدید: 345
 • بر اساس بخشنامه جدید سازمان مرکزی دانشگاه پیام نور ، از نیمسال دوم 94-93 اعتراض دانشجویان به سوالات امتحانات پایان ترم توسط مراکز و واحدها و با تایید اساتید باید در سیستم گلستان پیام نور ثبت شود.

  در گفتگوی اختصاصی پیام نورنا با یکی از مسئولین مرکز آزمون سازمان مرکزی دانشگاه پیام نور عنوان شد : حدود 2 هفته پیش در جلسه معاونت آموزشی دانشگاه پیام نور با مسئولین سیستم جامع گلستان پیام نور ، تصمیمی جدید برای ثبت اعتراض دانشجویان به سوالات پایان ترم گرفته شده است که این تصمیم جدید 3 علت اصلی دارد:

  1- محدود بودن توضیحات اعتراض : به این معنی که دانشجو به صورت کامل نمی توانست منظور خود را از اعتراض ثبت شده بیان کند و مرکز آزمون نیز از اعتراضات ثبت شده اطلاع کافی نداشت. با این تصمیم جدید اعتراضات به شیوه بهتری و با درج توضیحات کاملتری در سیستم ثبت خواهد شد.

  2- حجم اعتراضات بسیار بالا : حجم اعتراضات به قدری زیاد هست که امکان بررسی تمام اعتراضات نیست و دلیل این موضوع همکاری نکردن دانشجویان می باشد که در اکثر موارد اعتراضات رو بدون دلیل ثبت می کنند و این باعث می شود که زمان بسیار زیادی برای بررسی اعتراضات انجام شود!

  3- عدم پاسخگویی سیستم گلستان : و آخرین دلیل اصلی این هست که سیستم گلستان قادر به ثبت تمام اعتراضات نیست. حجم اعتراضات بسیار زیاد هست و سیستم در گاهی مواقع قادر به ثبت اعتراض توسط دانشجویان نیست.

   

  نظر به حجم بالای اعتراضات دانشجویان در پایان هر نیمسال جهت بررسی در بانک سوال سازمان مرکزی و با عنایت به اینکه بسیاری از این اعتراضات وارد نمی‌باشد، به منظور پاسخگویی سریع و بهینه به اعتراضات اصولی دانشجویان، کلیه کاربران در مراکز/ واحدهای تابعه هر استان در زمانی مقرر پس از بارگذاری سوالات بر روی سیستم و ثبت اعتراض توسط دانشجویان با هماهنگی اساتید تعیین شده در آن مرکز/ واحد به گزارشات 353 (لیست اشکالات کلید سوال های امتحانی اعلامی مراکز و استان) و 323 (لیست ایرادات سوال های امتحان) مراجعه نموده (زمان دریافت آخرین گزارش از سیستم توسط این مرکز یک هفته پس از تاریخ آخرین آزمون در پایان هر هفته امتحانی می‌باشد) و با صلاحدید اساتید دروس مورد اعتراض، نسبت به تایید و یا عدم تایید لیست اعتراضات دانشجویان اقدام نمایند

  لازم بذکر است از نیمسال دوم 94-93 صرفاً به اعتراضاتی که (در گزارشات فوق) مورد تأیید مرکز/واحد مربوطه می‌باشد، رسیدگی خواهند شد.

   

  مهدی باقرپسندی ، رئیس بانک سوالات سازمان مرکزی دانشگاه پیام نور در گفتگوی اختصاصی با پیام نورنا از موضوع ثبت بدون دلیل اعتراضات توسط دانشجویان گله داشتند و عنوان کردند : دانشجویان بدون دلیل خاصی و صرفا برای اینکه شاید اعتراضشان مورد قبول واقع شود (تیری در تاریکی) ، برای سوالات پایان ترم اعتراض ثبت می کنند و این باعث خواهد شد کسانی که واقعا اعتراضشان مورد قبول هست به حق خود نرسند و زمان بسیار زیادی صرف رسیدگی به تمام اعتراضات شود.

  با این موضوع از نیمسال دوم 94-93 به بعد ، دانشجویان اگر به سوال امتحانات پایان ترم اعتراضی دارند باید با اساتید خود هماهنگ کنند و اساتید تعیین شده در آن مرکز/واح بعد از تایید اعتراض ، به مسئولین آن مرکز اعتراض را برای ثبت در سیستم گلستان بدهند.

  مطمئنا با این موضوع بازدهی رسیدگی به اعتراضات بسیار بالاتر خواهد رفت و اعتراضات به شیوه بهتر و اصولی تری در سیستم گلستان توسط مراکز ثبت خواهد شد.

  دقت کنید از نیمسال دوم 94-93 به بعد ، اعتراضاتی که توسط دانشجویان به صورت شخصی در سیستم گلستان ثبت شود ، رسیدگی نخواهد شد

  دسته بندی :
 • نویسنده :
 • سه شنبه 08 اردیبهشت 1394 ساعت: 20:55
 • بازدید: 450
 •  

  نام درس دانلود سوال دانلود پاسخنامه

  فلسفه اخلاق – باتکیه بر مباحث تربیتی – علوم پایه

  Download Download

  فلسفه اخلاق با تکیه بر مباحث تربیتی – علوم انسانی

  Download Download

  زبان خارجی – علوم پایه

  Download Download

  زبان خارجی – علوم انسانی

  Download Download

  آشنایی با دفاع مقدس – علوم انسانی

  Download Download

  آشنایی با دفاع مقدس – علوم پایه

  Download Download

  فارسی عمومی – علوم پایه

  Download Download
  فارسی عمومی – علوم انسانی Download Download

  تربیت بدنی 1 – علوم پایه

  Download Download

  تربیت بدنی 2 – علوم پایه

  Download Download

  تربیت بدنی 1 – علوم انسانی

  Download Download

  تربیت بدنی 2 – علوم انسانی

  Download Download

  انقلاب اسلامی ایران – علوم پایه

  Download Download

  آیین زندگی اخلاق کاربردی

  Download Download

  انقلاب اسلامی ایران – علوم انسانی

  Download Download

  اندیشه سیاسی امام خمینی – علوم پایه

  Download Download

  اندیشه سیاسی امام خمینی – علوم انسانی

  Download Download

  اندیشه اسلامی 1 (دانشپذیری)

  Download Download

  حفظ جز ۳۰ قرآن کریم – کارشناسی

  Download Download

  آشنایی با قانون اساسی جمهوری اسلامی – علوم پایه

  Download Download

  آشنایی با قانون اساسی جمهوری اسلامی – علوم انسانی

  Download Download

  فرهنگ و تمدن اسلام و ایران – علوم پایه

  Download Download
  سایت دانشجویان زیست شناسی پیام نور اردبیل

  فرهنگ و تمدن اسلام و ایران – علوم انسانی

  Download Download

  اندیشه اسلامی 1 – علوم پایه

  Download Download

  اندیشه اسلامی 2 – علوم پایه

  Download Download

  آیین زندگی (اخلاق کاربردی) – علوم پایه

  Download Download

  تفسیر موضوعی قرآن – علوم پایه

  Download Download

  اخلاق اسلامی (مبانی و مفاهیم) – علوم پایه

  Download Download

  اندیشه اسلامی 1 – علوم انسانی

  Download Download

  اندیشه اسلامی 2 – علوم انسانی

  Download Download

  تفسیر موضوعی قرآن (علوم انسانی)

  Download Download

  اخلاق اسلامی (مبانی و مفاهیم) – علوم انسانی

  Download Download

  تفسیر موضوعی نهج البلاغه – علوم انسانی

  Download Download

  تفسیر موضوعی نهج البلاغه – علوم پایه

  Download Download

  دانش خانواده و جمعیت – علوم انسانی

  Download Download

  دانش خانواده و جمعیت – علوم پایه

  Download Download
  سایت دانشجویان زیست شناسی پیام نور اردبیل

  منبع:پایگاه خبری پیام نور

 • نویسنده :
 • یکشنبه 06 اردیبهشت 1394 ساعت: 21:53
 • بازدید: 356
 • به گزارش پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (PNUNA.COM) : در خبری که کاملا اختصاصی در سایت پیام نورنا منتشر شد . مورخ 23 اسفند ماه 1393 ابلاغیه آیین نامه جدید کاردانی و کارشناسی (پیوسته و ناپیوسته) دانشگاه ها به امضاء دکتر شریعتی ، معاون محترم آموزشی وزارت علوم رسید.

  و در روز 15 فروردین ماه 1394 این آیین نامه توسط وزارت علوم تحقیقات و فناوری به تمام دانشگاه ها ابلاغ شد.

  اگر چه این آیین نامه از طرف وزارت علوم تحقیقات و فناوری به کلیه دانشگاه ها ابلاغ شده است اما در دانشگاه پیام نور برای اجرایی شدن آن نیازمند تصویب در شورای آموزشی دانشگاه است و بلاخره سازمان مرکزی دانشگاه پیام نور اصلاحیه جدید آیین نامه آموزشی کارشناسی دانشگاه پیام نور را به تمام استان ها ابلاغ کرد.

   

  بر اساس این اصلاحیه ، تبصره ماده 8 و تبصره ماده 17 در آیین نامه آموزشی دانشجویان دانشگاه پیام نور تغییر کرده است :

  1- به استناد تبصره ماده 8 آیین نامه وزارتی ، چنانچه دانشجویی یک درس عملی- نظری را اخذ  ولی نمره قبولی کسب نکند، اما دوره عملی درس را گذرانده باشد، می تواند بخش نظری آن درس را به صورت معرفی به استاد در نیمسال بعد با رعایت مفاد ماده 8 اخذ نماید.

  2- به استناد تبصره 1 ماده 18 آیین نامه وزارتی  ، دانشجویی که در هر نیمسال در یک یا چند درس نمره قبولی کسب نکند، چنانچه در نیمسال های بعدی، درس یا دروس مذکور را با نمره قبولی بگذراند، نمره یا تمام نمره های مردودی قبلی در ریز نمرات تحصیلی دانشجو، ثبت و باقی می ماند، اما در میانگین کل  دوره بی اثر و صرفا آخرین نمره قبولی در آن درس ملاک محاسبه میانگین کل دوره خواهد بود.

  3- به استناد تبصره 2 از ماده 18 آیین نامه وزارتی  ، گذراندن دروس با استفاده از تبصره 1 ماده 18 ، صرفا برای محاسبه میانگین کل دوره تحصیلی در هنگام دانش آموختگی می باشد. نمرات مردودی در میانگین ترم محاسبه می شود.

  4- به استناد تبصره 3 ماده 18 آیین نامه وزارتی  ، تسهیلات این بخشنامه شامل دانشجویانی که به دلیل تقلب و یا حکم کمیته انضباطی نمره مردودی دریافت می کنند نمی شود.

  5- به استناد ماده 33 آیین نامه وزارتی  ، مفاد موارد فوق برای دانشجویان ورودی سال تحصیلی 94-93 و پس از آن و نیز تمام دانشجویانی که در زمان ابلاغ این بخشنامه شاغل به تحصیل هستند، به شرطی که خللی در تحصیل ایشان ایجاد نکند لازم الاجرا است.
   

  دانشجویان عزیز پس دقت داشته باشید بر اساس اصلاحیه آیین نامه جدید آموزشی مقطع کارشناسی (پیوسته – ناپیوسته) دانشگاه پیام نور ، نمرات ردی در معدل کل محاسبه نمی شود و فقط نمرات قبولی دانشجویان در معدل کل دانشجو موثر و محاسبه خواهد شد. ولی نمرات ردی در معدل ترم باقی و محاسبه می شود .

  توجه : دقت داشته باشید به احتمال زیاد ، حذف نمرات ردی در سیستم اعمال نمی شود و فقط زمانی که فارغ التحصیل شوید ، سیستم نمرات ردی را از معدل کل حذف و بی اثر خواهد کرد و معدل کلی که در مدرک درج خواهد شد بدون محاسبه نمرات مردودی می باشد.

   

   برای مشاهده بخشنامه در سایز اصلی برروی آن کلیک کنید

  حذف نمرات ردی دانشجویان دانشگاه پیام نور تصویب شد / اصلاح آیین نامه پیام نور

  دسته بندی :
 • نویسنده :
 • سه شنبه 25 فروردین 1394 ساعت: 7:36
 • بازدید: 1428
 • تشریح ماهی این لینک روش کالبدشکافی و تشریح ماهی‌های  آزاد  (مثل قزل‌آلا) رو به صورت گام به گام٬ همراه با تصویر آموزش می‌دهد. مطلب با توضیحاتی درباره اندام ماهی آغاز میشه و در ادامه٬ ماهی مرحله به مرحله تشریح میشه. به ترتیب آبشش‌ها٬ شکم٬ تخم‌ها (در ماهی ماده) و بیضه‌ها (ماهی نر)٬ جگر٬ کیسه صفرا٬ دستگاه گوارش٬ قلب٬ کیسه هوا (کیسه‌ای در دورن بدن ماهی‌ها که با ذخیره هوا در اون٬ ماهی می‌تونه در عمق مورد نظر بدون صرف انرژی معلق باقی بمونه)٬ کلیه٬ اسکلت٬ چشم و در نهایت مغز!
  وسایل مورد نیاز:
  کارد آشپزخانه تیز
  نی پلاستیکی

  ادامه مطلب...

  عنوان
  تعداد صفحات : 73